Reklama
Strona główna O WIŚ PW IŚ PW. Jak to było kilka dekad wcześniej?

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sponsor główny

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
IŚ PW. Jak to było kilka dekad wcześniej? PDF Drukuj Email
Historia wydziału Inżynierii Środowiska zaczęła się w 1951 roku od wyodrębnienia z Wydziału Inżynierii PW samodzielnego Wydziału Budownictwa Wodnego. Organizatorem i pierwszym dziekanem nowego wydziału był prof. Edward Czetwertyński. W cią…gu 60 lat istnienia wydziału zmieniała się moda, zwyczaje. Czy zmieniło się coś jeszcze?

Na Budownictwie Wodnym prowadzono wykłady w ramach specjalności Budownictwo Śródlądowe, a następnie również Gospodarka Wodna oraz Hydrologia i Meteorologia. W 1955 roku zorganizowano Kurs Hydrograficzny na poziomie magisterskim, na potrzeby kształcenia personelu dla ówczesnego Państwowego Instytutu Hydrologiczno-Meteorologicznego. Do tego czasu prowadzony był na poziomie wyłącznie inżynierskim.


Rzadko robiono zdjęcia w czasie wykładów i w laboratoriach. Może jednak zachowały się w Waszych archiwach takie, na których są… nasi profesorowie i asystenci? Poszukajcie, na pewno znajdzie się w nich coś ciekawego!

Czy w ciągu tych sześciu dekad wiele w życiu studentów się zmieniło? Jasne, jest mnóstwo nowego sprzętu komputerowego i laboratoryjnego. Ale to, co studentów interesuje najmocniej, pozostało bez zmian! Może z wyjątkiem studium wojskowego...

"Get the Flash Player" "to see this gallery."


Czy ktoś z Was rozpoznaje tu siebie, kolegę? Może rodziców lub ich znajomych?

materiały: JK