Reklama
Strona główna O WIŚ PW Jak rocznik 1964/65 przeżył kolejną reformę wydziału IŚ PW?

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sponsor główny

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Jak rocznik 1964/65 przeżył kolejną reformę wydziału IŚ PW? PDF Drukuj Email
W 1961 roku Wydziały Budownictwa Wodnego i Inżynierii Sanitarnej połączono w Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej obejmujący 15 katedr. Organizatorem i pierwszym dziekanem wydziału był prof. Władysław Danilecki. Jak zmiany te przyjęli studenci? Jak wpłynęły one na ich dalsze losy?

Początkowo Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej prowadził dwa kierunki studiów: Inżynieria Środowiska oraz Budownictwo Wodne. Po kilku latach utworzono trzeci: Hydrologię Techniczną i Meteorologię Techniczną.

W wyniku reorganizacji struktury Politechniki Warszawskiej w 1970 roku zlikwidowano katedry i utworzono instytuty: Instytut Inżynierii Środowiska, Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji oraz Instytut Zaopatrzenia w Wodę i Budownictwa Wodnego.
Tak się przy tym bawili studenci Wydziału, a wśród nich Janusz Królak, Leszek Cwalina, dyrektor generalny i członek zarządu firmy GTC Piotr Kroenke a także były wieloletni dyrektor szpitala na ul. Karowej oraz doradca ministra ds. służby zdrowia Tadeusz Trędota.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."


Tej reformie uszli absolwenci, którzy, jak Bogdan Janiszewski (autor poniższych zdjęć), rozpoczynali studia w latach 1964/65. Jak widać nauka na "starych" zasadach doskonale im służy...

To nie wszystkie zmiany, jakie nastąpiły na wydziale w ciągu 20 lat od połączenia Budownictwa Wodnego i Inżynierii Santarnej w jeden wydzial. W 1972 roku Wydział - na miejsce prowadzonych poprzednio trzech kierunków studiów - zaczął prowadzić kierunek Inżynierii Środowiska z sześcioma specjalnościami:
  • Inżynieria Wodna,
  • Gospodarka Wodna,
  • Systemy Ochrony Atmosfery i Meteorologia Techniczna,
  • Zaopatrzenie w Wodę i Unieszkodliwianie Ścieków i Odpadów,
  • Urządzenia Cieplne, Zdrowotne i Ochrony Powietrza,
  • Urządzenia Sanitarne (w Filii Płockiej).
  • W 1980 roku na Wydziale Inżynierii Sanitarnej były prowadzone dwa kierunki studiów: Budownictwo ze specjalnością Inżynieria Wodna i Inżynieria Środowiska z pozostałymi pięcioma specjalnościami.

materiały: Bogdan Janiszewski, Janusz Królak, IŚ PW