Reklama
Strona główna Obchody 60-lecia IŚ PW Relacja ze Zjazdu Absolwentów IŚ PW

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sponsor główny

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Relacja ze Zjazdu Absolwentów IŚ PW PDF Drukuj Email

22 października 2011 roku w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się uroczysty zjazd absolwentów Wydziału Inżynierii Środowiska. Wzięło w nim udział ponad 400 osób, wśród których znaleźli się zarówno absolwenci, jak i zaproszeni goście, w tym przedstawiciele innych uczelni technicznych, organizacji branżowych i firm.

Gości, w imieniu rektora Politechniki prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kurnika, powitali: prorektor prof. nzw. dr hab. inż. Roman Gawroński i prof. nzw. dr hab. inż. Bernard Zawada, dziekan WIŚ. W okolicznościowym wykładzie prof. dr hab. inż. Maria Ozga-Zielińska poinformowała zebranych, jak wyglądały początki kształcenia inżynierów na Wydziale i jak prosperował on w kolejnych dekadach. Natomiast dziekan Wydziału w referacie pt. „Misja i wizja” przedstawił jego sytuację obecną i najbliższe plany.

Najważniejszym punktem programu dla 77 uczestników zjazdu było uroczyste wręczanie Złotych Dyplomów. Otrzymały go te osoby, które skończyły studia przed 1961 r. Z kolei wszystkim uczestnikom zjazdu wręczono specjalne jubileuszowe wydawnictwo, w którym oprócz historii i archiwalnych zdjęć zamieszczono spis absolwentów Wydziału od 1950 do 2011 roku.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

DUŻO więcej zdjęć


Po części oficjalnej goście obejrzeli specjalne przedstawienie Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który, tak jak Wydział Inżynierii Środowiska, obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Podczas prawie 2-godzinnego pokazu zespół taneczny, chór i  orkiestra pokazały tak wysoką klasę, że aż trudno było uwierzyć, iż są to amatorzy, dla których występy w zespole są pasją, nie zawodem.

Zwieńczeniem obchodów była uroczysta kolacja, którą zorganizowano w budynku Fizyki. Bardzo dobrą atmosferę towarzyskiego spotkania jeszcze pogłębiała świetna kuchnia i zespół przygrywający do tańca. Rozchodzący się do domów goście pytali, kiedy będzie następne takie spotkanie. Z pewnością można to uznać za podziękowanie dla organizatorów zjazdu za trud włożony w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Sanitarnej PW, Stowarzyszenie Absolwentów Budownictwa Wodnego i Gospodarki Wodnej Politechniki Warszawskiej oraz Klub Absolwentów ISIS PW.
Głównym sponsorem Jubileuszu była firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.

 

Zobacz film ze Zjazdu Absolwentów


Pełna lista sponsorów oraz członków komitetu honorowego i organizacyjnego

Jerzy Kosieradzki